AKG Gazbeton yenilikçi üretim anlayışı ile örnek gösteriliyor

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, inovasyon odaklı üretim anlayışı ile üretim yapıyor. Gazbeton sektörünün, çimento ve kagir birim sanayinin ilk ‘Ar-Ge Merkezi’ yatırımını gerçekleştiren AKG Gazbeton İşletmeleri, sadece gazbeton için değil tüm yapı malzemeleri sektörü için yenilikçi ürünleriyle tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Türkiye’nin CE belgesi alan ilk duvar malzemeleri üreticisi AKG Gazbeton İşletmeleri, ‘Sürdürülebilir Gelişim” misyonuyla tüm yapı malzemeleri sektörüne büyük katkılar sağlıyor. 12 yıl önce kurulan Ar-Ge organizasyonu, kurulan sistemler ve süreçler ile sürekli gelişime devam ediyor, Minepor Isı Yalıtım Plağı başta olmak üzere ürettiği ürün ve teknolojiler sonrasında alınan karar ile 2016 yılında Ar-Ge Merkezine dönüştürülüyor. Gazbeton sektörünün, çimento ve kagir birim sanayinin ilk Ar-Ge Merkezi yatırımını gerçekleştiren AKG Gazbeton İşletmeleri, inovasyon odaklı üretim anlayışıyla sektöründe ilkleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Isı yalıtımlı, hafif, yanmaz ve deprem güvenliğini sağlayan blok ve donatılı ürünler ile Minepor Yalıtım Plağı üreten AKG Gazbeton İşletmeleri, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Ortadoğu’dan Brezilya’ya dünyanın çeşitli bölgelerinden 26 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Türkiye’de ve dünyada ‘nitelikli yapı ihtiyacının sürekli arttığı’ gerçeğinden yola çıkarak inovasyonu odağına alan AKG Gazbeton, yenilikçi ürünleriyle hem iç hem de dış pazarda örnek gösteriliyor.

İnovasyona yatırım yapan kazanacak

Yenilikçi ürünleriyle sektörü her zaman bir adım daha ileriye taşımayı amaçladıklarını belirten AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, “Gelecek dönemde ‘inovatif’ ürünler ön plana çıkacak, inovasyona yatırım yapan firmalar fark yaratacak. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Ar-GE merkezimiz, sektörde referans oluşturuyor. İş süreçlerimizin tümünde Ar-Ge’yi önceliklendiren bir şirket olarak Ar-Ge ve inovasyon odağında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İnovatif bakış açısıyla sadece gazbeton sektörü için değil, tüm yapı teknolojileri sektörü için ürünler üretiyoruz. AKG Gazbeton İşletmeleri olarak sektörün daha iyiye gitmesi için elde ettiğimiz bilgileri Ar-Ge yatırımlarına dönüştürmeye ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  

BATIMAT İnovasyon Ödülleri’ne aday oldu

AKG Gazbeton İşletmeleri, yenilikçi üretim anlayışı ile hayata geçirdiği ürünleriyle uluslararası otoritelerin de dikkatini çekiyor. Bu kapsamda kazanılan en önemli başarılardan biri de BATIMAT İnovasyon Ödülleri oldu. AKG Gazbeton, Ar-Ge Merkezi tarafından hayata geçirilen yenilikçi ürünü ile inşaat sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olan BATIMAT İnovasyon Ödülleri’ne aday gösterildi. AKG Gazbeton, inşaat sektöründe inovasyonun buluşma noktası olan BATIMAT’ta ‘Yapı ve Kaplama’ kategorisinde sektörün devleri ile büyük ödül için yarışacak. AKG Gazbeton İşletmeleri ürünü, 18 Eylül’de Paris’te gerçekleştirilecek ödül töreninde görücüye çıkaracak.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.